Technologie jsou dnes už dokonale součástí našich životů a my s tím nic neuděláme, ani kdybychom chtěli. Počítače, tablety, čtečky, smartphony nebo notebooky využíváme k práci, ale i zábavě a zkrátka a dobře bychom se bez nich asi neobešli. Přesto často stojíme před řadou dilemat, jako jaký nový mobil si koupit, nebo jestli se mi víc hodí malý notebook nebo spíš tablet. Na druhou otázku z předchozí věty jsme se rozhodli zaměřit v tomto článku.

Položte si základní otázku

Funkce tabletu a mininotebooku je velmi podobná, přesto je ale nutné položit si základní otázkou. Tou v této situaci je: K čemu budu danou věc používat? Pokud už vůbec přemýšlíte nad takovouto koupí, pravděpodobně je to z důvodu, že se vám na cestách nechce tahat několikakilový přístroj. Přesto je nutné být konkrétnější.

Notebook se hodí na práci

Velikost displeje, výdrž baterie, výkon nebo grafika nepatří mezi parametry, které by se nějak zvlášť lišily a museli jsme se jimi více zabývat. Hlavní rozdíl mezi tabletem a notebookem tvoří logicky klávesnice. Pokud tedy víte, že chcete zařízení využívat hlavně pro časté psaní důležitých dokumentů, ať už se jedná o seminární práce do školy, nebo důležité zápisy z jednání, je rozhodně lepší volbou mininotebook.

Mezi hlavní nevýhody notebooku patří delší doba nabíhání operačního systému, pomalejší odezvy a zvlášť u mininotebooků se musí počítat i s malým výkonem a výdrží baterie okolo osmi hodin.

Tablet spíše na zábavu

Pokud hledáte zařízení, které budete využívat hlavně pro zábavu, tedy pro pobyt na sociálních sítích, kontrolování e-mailů nebo sledování filmů, rozhodně se více vyplatí tablet. Je rychlejší, vyznačuje se delší výdrží baterie a je přeci jen o něco málo skladnější.

Rozhoduje i cena

Svou roli při rozhodování samozřejmě hraje i cena obou zařízení. Mininotebooky jsou na tom v poměru cena/výkon mnohem lépe, průměrná cena se pohybuje od 5 do 10 tisíc korun. Oproti tomu tablety začínají už na částce kolem dvou tisíc korun. Přesto stále nejvíc záleží hlavně na osobních preferencích a požadavcích na výkon přístroje.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments