Automobily Tesla jsou vzhledem k elektrickému pohonu unikátní, mají dobrý dojezdový výkon, stejně jako povedený vzhled. Zároveň se ale mluví o různých poruchách, stejně jako o tom, že automobilka nestačí naplňovat objednávky zákazníků. Ti tak musí čekat. I to je důvod, proč se automobilka snaží o zrychlení a hlavě o rozšíření výroby, které je spojeno s expanzí do Číny.

V Číně vyroste nová továrna

Že to Tesla myslí s Čínou skutečně vážně, to jasně potvrzuje fakt, že již byl koupený pozemek, kde nová továrna vyroste. Ten se nachází nedaleko Šanghaje. Celkem mluvíme o ploše více než 865 tisíc kilometrů čtverečných. Jeho cena je vzhledem k jeho poměrně velké prestiži 3 miliardy korun. Dá se tedy očekávat, že to Tesla myslí s expanzí skutečně vážně.

Plány nového výrobního závodu

Pokud se podíváme na bližší plány, tak je cílem postavit zcela novou továrnu, ve které by se mohla rozjet výrobní linka na vozy Tesla. Ty budou určené především pro čínský trh, díky čemuž odpadnou složitosti spojené s transportem přes půl světa. Cílem automobilky je vyrábět v této továrně na plný výkon až 500 000 vozidel ročně. To už je celkem zajímavé číslo, které by automobilce mohlo pomoci eliminovat ne příliš dobrou pověst spojenou s čekací dobou na výrobu současných vozů.

Kdy přesně?

Plány jsou sice jasné, ale co v tomto směru poměrně výrazně chybí, to jsou časové horizonty. Nutno totiž říci, že s plněním svých slibů má Tesla problémy nejenom s ohledem na uspokojování objednávek a dodržení sjednaných lhůt. Nezapomínejme třeba na plánovanou továrnu v Evropě, která byla uložena k ledu definitivně. Dále nezapomínejme ani na výrobní závod v Nevadě, který ještě stále není hotov a nevyrábí. A to automobilka mluví o tom, že plánuje zamířit i do Indie. Jde o reálné plány, nebo další z mistrných kroků, jak přilákat další movité investory?

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments