Není to zas tak dávno, co byli obrázky na těle považovány pouze za doménu trestanců a společenských vyvrhelů. V současnosti je tomu jinak. Tetování se v posledních letech stalo celosvětovým fenoménem. Dnes se těší všeobecní oblibě a zdobí těla jak prodavačů v trafice, tak i vrcholových manažerů, sportovců, zpěváků, moderátorů, politiků, modelek i knězů.

I motivy, které si necháváme tetovat, se výrazně změnily. Odzvonilo kérkam lebek se zkříženými hnáty a srdcí propíchnutých šípem. Současná nabídka je mnohem pestřejší. A to nejen co se týká motivů ale i technik používaných pře samotné tvorbě.

Tetování si většina mužů pořizuje s tím, že je to už napořád, proto je potřeba se umět dobře rozhodnout, abyste svého rozhodnutí pak nelitovali. Tady je několik bodů, které je potřeba při pořizování si tetování vzít na vědomí:

Najděte si dobrého tatéra

Alfou a omegou dokonalého výsledku je najít si tatéra, který dokáže zhmotnit vaše představy a s kterým se cítíte příjemně, protože s ním strávíte nějaký ten čas. V případě složitějších projektů jako je komplexní tetování na celá záda, nohu nebo ruku to můžou být i desítky hodin a věřte mi, že poslední věc, co byste chtěli je protrpět je v přítomnosti člověka, který vám je krajně nesympatický. Proto by samotnému tetování měl předcházet nějaký ten rozhovor, ve kterém si vše potřebné domluvíte.

…poslouchejte ho

Tatéři jsou povětšině lidi, kteří mají na sobě více inkoustu nežli kůže, a proto se spolehněte, že oni nejlíp vědí, zda vámi vybraný motiv bude v symbióze s vaším tělem. Nebraňte se případnému kompromisu, pokud to má být pro dobro věci. Odměnou za důvěru pak bude povedený „obrázek“.

Nebuďte prvoplánoví

Pokud si chcete dát vytetovat jméno své současné partnerky kapitálkama, je to vaše věc, ale je to skutečně dobrý nápad? Co takhle zvolit raději něco, co vás spojuje nebo něco, co vystihuje nějaký váš společný zážitek. Bude to vypadat efektněji, bude to mít hloubku, ale nebude to za každou cenu „křičet“ do světa, o co přesně jde. Trochu tajemna určitě není na škodu věci, přidá to na exkluzivitě vašeho veledíla.

Jen odvahu

Tetování bolí. To je fakt, který musíte přijmout. Řečeno hodně surově, jde o jehlu, která se musí dostat, do hlubší vrstvy kůže, kde jsou nervová zakončení a cévy, takže to může i lehce krvácet. Není to však nic, co by se nedalo vydržet. Je to spíš nepohodlné než bolestivé. Vše je to především o vaší hlavě. Zbytečný stres nebo úzkost bolest jenom zintenzivní, proto je potřeba udělat si vnitřní pohodu. Nasaďte si třeba sluchátka s oblíbenou hudbou, uvolněte se a půjde to o hodně líp.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments