Posilování není o tom, že dorazíte do posilovny, přijdete ke stroji a začnete bezhlavě makat. I posilování má svá specifika. Určete si, co je vaším cílem a podle toho zvolte jeden z typů tréninku. Toto je čtveřice těch hlavních.

Objemový trénink

Je určený pro toho, kdo chce co největší možný objem svalstva. Cílem tohoto typu tréninku je cvičit svižně, bez dlouhých prostojů. U každého cviku se obvykle cvičí 4 série, ve kterých dojde ke čtveřici, popřípadě i šestici opakování. Důležité je neztratit tempo. Tento druh je populární u těch mužů, kterým jde primárně o velký objem všech svalových skupin.

Pumpovací trénink

Poměrně specifický typ tréninku, jehož úkolem je hlavně náležitě prokrvit veškeré svalstvo. Tento typ vychází z výše zmíněného objemového tréninku, s čímž souvisí také čekávaný výsledek. Nutno však říci, že zde jde o variantu mnohem intenzivnější. Ideální je cvičit opět na 4 série, ale v rámci každé by se mělo vykonat 10 – 12 opakování. Opět je důležité neztratit tempo a také držet vyšší tepovou frekvenci, které prokrvení napomáhá.

Vytrvalost trénink

Jedna z velmi oblíbených možností mnoha mužů. Je určený každému, jehož zájmem je zajistit větší výdrž svalů. Odpovídá tomu i samotný režim. U každého cviku je třeba realizovat celkem 6 sérií, a v každé z nich se soustředit na 15 – 20 opakování. Cílem by měly být vyrýsované svaly, redukce případných tukových zásob v oblasti a dobrá výdrž svalstva. Ideální pro toho, kdo chce zesílit a zároveň zhubnout.

Silový trénink

Cílem není ani tak estetika, ale to, jak budou svaly silné. To už vychází se samotného názvu. Počet sérií, ve kterých se cvičí, je zhruba 6 – 7. V každé z nich by se mělo provádět 7 – 8 opakování. Důležitý je pomalý a pozvolný obousměrný pohyb. I když svaly na první pohled nemusí vypadat objemově velké a vyrýsované, tento typ tréninku přinese velkou sílu.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments