blank
Zdroj foto: Somnuek saelim / Shutterstock.com

Jestli něco není dobré podceňovat, potom je to bezpečnost na motorce. Patříte-li mezi milovníky jedné stopy, jistě to víte sami nejlépe. Jedna malá chyba totiž může skončit pádem, kdy je důležitá jak kvalitní přilba, tak rovněž odpovídající oblečení a obuv na motorku. To vás dokáže ochránit od toho nejhoršího.

Vybíráme bezpečnou a stylovou přilbu

Bezpečné oblečení na motorku má tu výhodu v tom, že dokáže být zároveň zatraceně stylové. Dobrým příkladem mohou být třeba stylové přilby HJC, které zároveň splňují nejpřísnější bezpečnostní standardy. U přileb najdete celou řadu komplexních prvků, které vám mohou usnadnit její používání a údržbu. Určitě je vhodné, aby vám kvalitní přilba nabídla:

  • Kvalitní materiály
  • Vyjímatelný vnitřek

V současné době se nejčastěji používají kvalitní polykarbonátové materiály. Samozřejmě je důležité, aby přilba splňovala veškeré evropské homologace a odpovídala bezpečnostním standardům. Jedině tak máte jistotu, že vás dokáže v případě pádu skutečně ochránit. Veškeré zboží oficiálně prodávané na našem trhu, by samozřejmě toto mělo automaticky splňovat.

Pokud má přilba vyjímatelný vnitřek, potom se vám bude zase snadněji udržovat. Je tady také celá řada dalších vlastností přilby, na které můžete narazit, jako je třeba sluneční clona apod. Je fajn, pokud lze přilbu otevřít jednou rukou, a to i v rukavicích. Přilby se vyrábí v různých provedeních, zpravidla se jedná o uzavřené nebo otevřené přilby.

Nezapomínejte ani na kvalitní oblečení a obuv

Z hlediska bezpečnosti je určitě důležité oblečení, které nabízí veškeré potřebné funkční vlastnosti, a zároveň rovněž dokáže být stylové. Kvalitní bundy, nohavice, rukavici, případně kompletní kombinézy jsou základem motorkářského oblečení. Velkou oblibu si získávají kevlarové nohavice nebo kevlarové legíny pro dámy. Určitě si nezapomeňte vybrat obuv na motorku, která vám bude vyhovovat. Musíte se zkrátka cítit dobře od hlavy až k patě.

—————-Komerční článek—————

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

eight + twenty =