Udržujete se ve formě jak s ohledem na postavu a kondici, ale i s ohledem na vaše zdraví? Pokud ano, jistě potvrdíte, že vánoční svátky jsou v tomto směru velkou zátěží. Hledáte cesty, jak je zvládnout, aby se to na vašem těle nijak výrazně nepodepsalo? Držte se našich rad.

Mějte pevnou vůli

První, na čem záleží, je rozhodně vaše pevná vůle. Pokud můžete říci, že je vaše mysl skutečně silná, tak můžete odolat všem nástrahám, stejně jako všem pokušením. A to hlavně s ohledem na mnoho nezdravého jídla, ale také s ohledem na kalorické nápoje. Cílem by mělo být říci NE.

Zkuste zdravé varianty

Není vždy nutné jíst jenom nezdravě. A to platí u každého jídla, které se k vánočním svátkům váže. Pokud se podíváme na klasického kapra se salátem, tak je třeba říci, že existuje zdravější alternativa. Místo na pánev můžete obalovaného kapra jednoduše připravit v troubě. Pokud jde o bramborový salát, tak ho můžete místo majonézy zakápnout trochou olivového oleje. A uvidíte, nakolik vám zachutná a přitom je zdravější.

Eliminujte návštěvy

Čím méně setkání s lidmi, tím lépe. A je jedno, zda budou chodit lidé k vám, nebo vy k nim. Návštěvy jsou obvykle spojeny s tím, že se na stole kupí jídlo a nápoje, což jsou pro mnohé z vás něco neodolatelného. Čím méně takových posezení bude, tím méně nutkání následně budete mít. Když už návštěvy, zkuste je všechny nasměřovat na jeden jediný den. I to pomůže v lepším udržení jak figury, tak i zdraví.

Cvičte více

Proč? Je to jednoduché. Čím více a čím intenzivněji budete cvičit, tím více kalorií následně spálíte. A to bude mít vliv především na to, že i přes vyšší dávky jídla udržíte rovnováhu mezi přijatým a spáleným v normálu. Logicky to znamená, že i když se nebudete příliš omezovat, může dojít k tomu, že se na vaší postavě a zdraví riziko letošních Vánoc zase až tak nepodepíše.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments