Rodger Dudding je 82 letý obchodník z Velké Británie, který když si v roce 1968 koupil zánovní Jensen FF s šestilitrovým monstrem pod kapotou, zřejmě netušil, že o půlstoletí později z něj bude majitel největší sbírky klasických automobilů v Británii a patrně i v celé Evropě. Kromě dalších dvou Jensenů počítá jeho kolekce víc než 400 vozidel a přes 65 motocyklů.

James Bond může jen tiše závidět

Z Duddingovy vášně mají nepochybně radost zejména v automobilce Aston Martin. Jeho sbírka totiž obsahuje neuvěřitelných 24 (!!!) vozů Aston Martin Lagondas, což představuje 4% její celkové produkce. Všechny vozy jsou opečovávané a v perfektním stavu a tak si tenhle movitý starý pán může hodit kostkou, kterého krasavce provětrá.

Unikáty, legendy i Škoda

Dudding za léta svého nákladného koníčku sesbíral patrně všechno, co se mu líbilo. Ve své stáji má Lancester LD10, Lightening GT, také 6 kolový Town Hustler, Rolls Royce Camargue, ale i historicky nejvýkonnější model této automobilky Wraith. Není to však žádný suchar omezený jen na klasiku. Ve svém vozovém parku má i sporťák s osmiválcem Daimler SP 250, či pátou generaci Quattroportes od Maserati. Zřejmě také bude jedním z největších, ne-li největší, fandou zn. Bentley – ve své sbírce parkuje úctyhodných 22 kousků. A nechybí ani zástupce českého producenta, v Duddingové garáži má své čestné místo Škoda Felicia Fun.

Sbírka roste, její hodna také

Duddingova sbírka je v aktuální podobě průřezem celého století automobilismu, resp. motorismu. V současné době se její hodnota odhaduje na 40 miliónů liber, tedy přes ohromující jednu miliardu českých korun. Všechny svoje skvosty má uložené ve Studiu 434, které spolupracuje i s filmovými společnostmi.

Garážový magnát

Kdo je vůbec Rodger Dudding? Dalo by se říct, že největší garážník v Anglii. Doslova. Jeho obří impérium, které založil za svých mladých let, se zabývá výstavbou a pronájmem garáží. Po celé zemi jich vlastní více než 12 tisíc, přičemž hodnota jeho holdingu se odhaduje přibližně na 162 miliónů liber.

Více článků najdete na chlapsky.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na