Rodger Dudding je 82 letý obchodník z Velké Británie, který když si v roce 1968 koupil zánovní Jensen FF s šestilitrovým monstrem pod kapotou, zřejmě netušil, že o půlstoletí později z něj bude majitel největší sbírky klasických automobilů v Británii a patrně i v celé Evropě. Kromě dalších dvou Jensenů počítá jeho kolekce víc než 400 vozidel a přes 65 motocyklů.

James Bond může jen tiše závidět

Z Duddingovy vášně mají nepochybně radost zejména v automobilce Aston Martin. Jeho sbírka totiž obsahuje neuvěřitelných 24 (!!!) vozů Aston Martin Lagondas, což představuje 4% její celkové produkce. Všechny vozy jsou opečovávané a v perfektním stavu a tak si tenhle movitý starý pán může hodit kostkou, kterého krasavce provětrá.

Unikáty, legendy i Škoda

Dudding za léta svého nákladného koníčku sesbíral patrně všechno, co se mu líbilo. Ve své stáji má Lancester LD10, Lightening GT, také 6 kolový Town Hustler, Rolls Royce Camargue, ale i historicky nejvýkonnější model této automobilky Wraith. Není to však žádný suchar omezený jen na klasiku. Ve svém vozovém parku má i sporťák s osmiválcem Daimler SP 250, či pátou generaci Quattroportes od Maserati. Zřejmě také bude jedním z největších, ne-li největší, fandou zn. Bentley – ve své sbírce parkuje úctyhodných 22 kousků. A nechybí ani zástupce českého producenta, v Duddingové garáži má své čestné místo Škoda Felicia Fun.

Sbírka roste, její hodna také

Duddingova sbírka je v aktuální podobě průřezem celého století automobilismu, resp. motorismu. V současné době se její hodnota odhaduje na 40 miliónů liber, tedy přes ohromující jednu miliardu českých korun. Všechny svoje skvosty má uložené ve Studiu 434, které spolupracuje i s filmovými společnostmi.

Garážový magnát

Kdo je vůbec Rodger Dudding? Dalo by se říct, že největší garážník v Anglii. Doslova. Jeho obří impérium, které založil za svých mladých let, se zabývá výstavbou a pronájmem garáží. Po celé zemi jich vlastní více než 12 tisíc, přičemž hodnota jeho holdingu se odhaduje přibližně na 162 miliónů liber. Chcete také začít s podobnou sbírkou? Koukněte se na veterány na prodej a můžete se do toho pustit.

 

Více článků najdete na chlapsky.cz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments