Není tomu poprvcé, co Volkswagen rozhodl vyzkoušet další  přírodní materiály k výrobě bionafty. Mezi světovými značkami je Volkswagen velmi odvážná automobilka, která  testovala snad všechny možná paliva a pohony na světě. Co přesně Volkswagen chystá a co by to mohlo přinést? To vám hned objasníme.

Jak bude nová bionafta vypadat?

Již před delší dobou Volkswagen uvedl na trh vlastní motorovou naftu z biomasy. Pojmenoval ji Sun Fuel. Nyní pracovníci této automobilky vytvořili ve novou bionaftu s názvem R33 Blue Diesel.  Učinili tak na základě spolupráce s finskou olejářskou společností Neste. Zapojila se také corbugská univerzita. Dle světové značky Volkswagen je celý proces popisován velmi zjednodušeně. Bionafta se prý vyrabí procesem z fritézy do nádrže. Jistě, že zde nejde o legrační myšlenku, která se kdysi objevila v Česku a čeští řidiči zkoušeli do nádrží svých vozidel lít použitý olej z fritéz. Nový produkt od Volkswagen sice tento olej obsahuje, zároveň je ale také vyráběn dle normy DIN EN 590.

Nová bionafta bude velkým přínosem životního prostředí

Vývoj motorové nafty z biomasy přinesl velmi dobré zprávy. Volkswagen uvedl, že dle posledních měření byl zjištěn výrazný pokles emisí CO2 a to o 20 procent oproti vozům používajícím klasickou naftu. Je tedy jasné, že ovzduší v místech použití této nafty bude výrazně čistejší.

Kde tuto novinku najdeme?

Bionafta R33 Blue Diesel bude k dostání ve Wolfsburgu a zatím pouze na vybraných místech. Testovací provoz se pojede v Salzgitteru přímo v továrně. Myšlenkou společnosti Volkswagen je rozříření této bionafty do celého světa za účelem snížení škodlivých emisí z motorů. Jestli se myšlenku o rozšíření motorové nafty z biomasy podaří zrealizovat, koncern by pak měl být pojmenován Green Premium.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments