Zdroj obrázku: Reshetnikov_art / Shutterstock.com

Vaše auto může fungovat perfektně a šlapat jako hodinky, ale přesto se může stát, že zejména po zimě je vaše autobaterie v poněkud neutěšeném stavu a nezvládá běžný provoz. Vyřešit tento problém pomůže pořádná auto nabíječka. Jak ji vybrat?

Co se bude dobíjet?

Záleží, zda se jedná o klasický olověný akumulátor nebo o gelový. Dále je samozřejmě potřebné vědět, zda chcete nabíjet pouze auto, anebo akumulátor využijete třeba i na motorku, která má baterii jen 6 V. Nabíječka autobaterií se dnes dá koupit v mnoha různých provedeních s odlišnými funkcemi.

Udržovací režim

Řada nabíječek dovede udržovat baterii v nabitém stavu. Je to maximálně šetrný způsob, který šetří životnost baterie a zabraňuje jejímu opotřebení. Hodí se zejména pro ty, kteří příliš často auto nepoužívají a v zimě třeba nejezdí vůbec. Jednoduše autobaterii jen vyndáte a následně se postaráte o to, aby na jaře bylo auto v perfektní kondici.

Oživení baterie

Naprosto vybitou baterii není snadné opětovně dobít a dokážou to jen lepší modely. Sice to není něco, co byste dělali každý den a takto se vám baterie vybije jen zcela výjimečně, ale vyplatí se na to myslet a zvážit, zda se vám do této funkce navíc vyplatí investovat.

Jak často ji využijete?

Je propastný rozdíl v tom, když se nabíječka použije párkrát za sezónu k dobití jednoho vozu, nebo s ní plánujete udržovat třeba všechna firemní auta. Ne vždy platí, že vyšší cena rovná se také větší výkon a lepší životnost. Vybírat je ale třeba pečlivě a vyplatí se vsadit na ověřené značky, jakými je třeba CTEK, nebo Bosch.

Co ještě pořídit?

Když už budete doplňovat své vybavení o nové přístroje, nezapomeňte také na kompresory. I ty patří k povinné výbavě každého, kdo se chce nejen postarat o vůz, ale třeba také rád provozuje cyklistiku. Kvalitní kompresor jistě přijde vhod a využijete jej častěji, než si myslíte.

———–Komerční článek———–

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments