blank
Zdroj obrázku: Piotr Wawrzyniuk / Shutterstock.com

Možná jste jako malí u prarodičů rádi zkoušeli střelbu vzduchovkou. Zpětně vám to asi nepřipadá jako vhodná zábava pro děti, ale tenkrát se na tyto věci pohlíželo jinak. Každopádně ale platí, že pro dospělé může být vzduchovka dobrou investicí, která jim poskytne možnost trénovat se v nové dovednosti a zabavit se. Jak vybrat vzduchovky pro různé příležitosti?

Střelba na terč

Na klasickou střelbu na terč nepotřebujete nijak vysoký výkon, ideálně okolo 7,5J. Je však třeba se zaměřit na co nejdelší záměrnou vzdálenost, tedy od dioptru k mušce. Myslet se vyplatí také na skvělou přesnost a správně umístěnou a pevnou pažbu.

Střelba pro zábavu

Klíčovým parametrem by měla být maximální přesnost. Doporučit lze například ráži 4,5mm s regulátorem tlaku vzduchu. Pokud totiž budete střílet na delší vzdálenost, je potřeba co nejvyšší výkon, ideálně alespoň 16J.

Lov drobných škůdců

Není příliš časté, aby se dnes vzduchovka používala k tomuto účelu, nicméně je možné, že na vesnici se to může hodit. Pro tento účel není nutný regulátor vzduchu, nicméně přesnost střelby by měla být skutečně solidní, a to včetně nabíjecího zařízení. Vhodná může být ráže 4,5mm až 5,5mm. Pokud plánujete lovit potmě, jistě se bude hodit také termovize. Počítejte, že takové vybavení se již může prodražit a rozhodně existují levnější a efektivnější metody, jak se nezvaných návštěvník zbavit. Volba je ale na vás.

Sportovní střelba

Jedná se již o poměrně náročnou disciplínu, na kterou je vhodné mít potřebné vybavení, aby vůbec mělo smysl se s někým poměřovat. Pořiďte si speciální sportovní vzduchovku ve výkonu 16J s nastavitelnou pažbou, regulátorem tlaku vzduchu, ale také velkým zásobníkem. Pokud to se sportovní střelbou chcete myslet vážně, budete časem potřebovat ještě kvalitnější a dražší zbraně, což samozřejmě není levná investice.

———-Komerční článek———

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × four =