Zdroj foto: Ramolo Tavani / Shutterstock.com

Když se ráno chystáte do práce, tak i přes veškerý shon, je dobré si najít chvilku a vychutnat si kvalitní kávu. Tím teď nemyslíme, že do sebe kopnete hrnek instantního kafe, protože kouzlo kávy je samozřejmě úplně někde jinde. Abyste si však pořídili kvalitní kávu, nemusíte chodit ani nikam daleko za hranice, postačí se podívat k sousedům na Slovensko.

Káva špičkové kvality vyráběná téměř doma

Existuje celá řada pražíren kávy, ale pouze tam, kde vyrábějí kávu s láskou, tam může vzniknout opravdová kvalita. Kvalitní káva nikdy nevzniká ve velkovýrobě, vždy je to otázka menších pražíren, které mohu nabídnout jedinečnou symfonii chutí, kterou často nenaleznete nikde jinde. Přesně takový zážitek má pro vás slovenská pražírna kávy, kde se můžete dotknout toho pravého smyslu kávy. EBENICA COFFEE má pražící stroj vyrobený na míru, ale také stroj, kde může připravovat kávu díky maximální kontrole nad jednotlivými parametry pražení. Právě díky těmto postupům lze:

  • Definovat recepturu každé kávy
  • Ovlivnit výslednou chuť kávy

Právě díky tomu vznikají doslova kávová mistrovská díla. Pražení kávy je hotová alchymie, kde je třeba dodržet celou řadu postupů a nic přitom nezkazit. Kvalitu kávy totiž mohou nakonec ovlivnit i různé externí faktory, což je třeba teplota nebo vlhkost okolního vzduchu. Proto je důležité celý proces pražení podrobně sledovat.

Máte už doma kvalitní kávu?

Pokud jste si domů zakoupili kvalitní kávu, třeba právě na e-shopu EBENICA COFFEE, určitě si taková káva zaslouží správně skladování. Jak na skladování kávy, aby si udržela svou kvalitu? Důležité je začít dobře už při nákupu, a to koupit si kávu od pražírny, která uvádí datum pražení. Jedině tak totiž máte jistotu, že jste si nekoupili starou kávu. Pro skladování je ideální volit zrnkovou kávu a jakmile kávu otevřete, chraňte ji před vzduchem a světlem. Kávu můžete skladovat při pokojové teplotě, je to tak dokonce nejlepší, skladujte ji v kvalitním obalu, aby byla chráněna před vlhkem.

—————-Komerční článek—————

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments