Internetový vyhledávač je nezbytným pomocníkem pro každého, kdo využívá internet k dohledání důležitých informací. Nutno říci, že možných variant existuje po světě celá řada. Jaká je jejich popularita a celkový podíl na trhu?

Google

Celosvětový gigant, který jasně vede. Když se podíváme na čísla, tak musíme říci, že celosvětově Google denně obslouží více než 3,5 miliard dotazů. Díky takovému objemu vyhledávání ho jasně řadíme na první místo. Když jde o podíl procentuální, tak je to více než tři čtvrtiny trhu. Konkrétně 76,21 procent.

Baidu

Že tento vyhledávač neznáte? Pravděpodobně proto, že bydlíte v Evropě a nikoliv v Číně. Zde ho zná každý uživatel internetu, jelikož se jedná o samozřejmý výchozí bod vyhledávání. A to s ohledem na fakt, aby vyhledávač našel jenom správné a samozřejmě nezávadné informace. Jaký je podíl daného vyhledávače na světovém trhu? Vzhledem k velikosti Číny je to 15,62 procent.

Bing

Tento vyhledávač je spojený s Microsoftem a jeho popularita stoupá hlavně díky tomu, že je implementován do operačních systémů Windows. To následně výrazně zvyšuje jeho celkový podíl na trhu. Když se máme podívat na konkrétní procentuální číslo, tak je to 4,43 procenta. V porovnání s Googlem je to velmi málo.

Jak jsou na tom další?

Tady už to jsou spíše jednotky a také desetiny procent. Kdo do této kategorie internetových vyhledávačů patří? Je to třeba Yahoo, který si svou slávu užil hlavně v minulosti. Nyní je spíše na druhé koleji. Spadá k takovým, jako je třeba Yandex, který je možné podobně jako Baidu považovat za vyhledávač lokální. Je totiž velmi populární v domovském Rusku. Dále nelze zapomínat třeba na Ask, nebo v poslední době stále populárnější DuckDuckGo. Ten láká hlavně ty uživatele, kteří si chtějí zachovat své soukromí a hledají možnost vyhledávání, která nebude spojena se sběrem jejich údajů.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments