Řada vědců v minulosti opakovaně prokázala, že díky spánku jsme schopni podávat v průběhu dne optimální výkony. Důležitý je ale samozřejmě hlavně kvalitní spánek. Určitě moc dobře sami víte, že jak se budete cítit během dne, do značné míry souvisí s tím, jak jste se vyspali. Velmi důležitý je přísun energie, který díky spánku získáme.

Matrace je část skládačky

V nadpise tohoto článku apelujeme na výběr správné matrace. Tento výběr je však třeba realizovat v určitém kontextu. Nedílnou součástí každé matrace je totiž také postel, zejména hraje roli její rošt. V současnosti je velmi populární prodej matrací na internetu, kde najdete velký sortiment za velmi příjemné ceny. Vždy se však dívejte na to, tím spíše při nákupu online, jakou matraci si kupujete. Můžete zvolit modely, které se hodí pro:

  • Lamelový rošt
  • Laťový rošt
  • Plnou desku

Typickou vlastností lamelového roštu je skutečnost, že je pružný. Do takového roštu se hodí matrace pěnová. Pokud máte naopak rošt pevný, ať už se jedná o laťový nebo plnou desku, je vhodnější využít pružinových matrací. Jak vybrat matraci s pružinami? Určitě zapomeňte na klasické velké družiny, v současné době se již do kvalitních matrací dávají malé pružinky v takzvaných nezávislých kapsičkách, či jinak také taštičkách. Proto se jim říká rovněž taštičkové matrace. Taková matrace dokáže zajistit pružnost, je-li rošt pevný. Můžete ale využít také hrubších matrací pěnových, které se do pevných roštů hodí rovněž.

Tuhost je také důležitá

Při výběru ideální matrace nezapomínejte ani na její klíčové vlastnosti. Mezi ty základní patří rozhodně tvrdost. Pokud třeba spíte častěji na zádech ti na břiše, jsou lepší tvrdší matrace. Naopak při spánku na boku je ideální matrace měkčí, aby se co nejlépe přizpůsobila vašemu tělu. Samozřejmě na trhu najdete více stupňů tvrdosti. V případě problémů se zády je vhodné využít zónové matrace, které dokáží zajistí optimální oporu každé části vašeho těla.

…………………………… komerční článek ……………………………….

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments