Zdroj foto: autoexpress.co.uk

Už ze sériové linky vyjíždí Ford Fiesta ST v dost nadupaném kabátě. O vyšší výkon však můžete zažádat pomocí chytré aplikace, kterou připravila firma Mountune.

Ford Fiesta jako nezkrotný hurikán

Že vás vaše Ford Fiesta ST baví, nepochybujeme. Ale zpráva o tom, že si můžete ještě navýšit nějaký ten výkon, vás určitě potěší. Firma Mountune připravila pro své zákazníky jednoduché navýšení výkonu, které vám pomůže předjet nejednoho sporťáka.

Ford Fiesta ST jede

Fordu se nadupaná verze Fiesty povedla. Jde o malé hbité autíčko, které ukáže dveře zavazadlového prostoru nejednomu sportovnímu vozu na závodním okruhu. Jenže teď si můžete svůj výkon ještě citelně navýšit. Zrychlení z nuly na stovku se sníží o půl sekundy a to na rovných šest vteřin.

Spolu s rozšířením možností se navýší také točivý moment z 290 N.m na 340 N.m. Sníží se otáčky, ve kterých dosahuje agregát maxima točivého momentu. A k tomu poslouží jen dvě věci. OBD II konektor s bluetooth a aplikace v mobilu.

Zdroj foto: autoexpress.co.uk

Systém s názvem SMARTfhash

Jak pracuje aplikace pro mobil? Jednoduše, pomocí aplikace v mobilu a bluetooth konektoru do OBD II diagnostického portu, se kterým dokážete pomocí aplikace během chvíle přepínat mezi nejrůznějšími nastaveními. Navíc je součástí i speciální rozšíření pro imobilizér, proto bude ukradení vozu ještě těžší.

Ke změně vám postačí dvě minuty

Značka Mountune láká zákazníky na zvýšení výkonu u Fiesty ST celkem jednoduše. V rámci upgradu jsou totiž zahrnuty jen tři kalibrace a ke zvýšení výkonu vám postačí pouhé dvě minuty. Nejsou přitom zapotřebí žádné počítače, notebooky, dráty ani široké znalosti ECU jednotek. Mountune říká, že všechno prošlo náročnou testovací zkouškou a firma ještě nezaznamenala žádné problémy s chodem. Cena, za kterou si můžete koupit o nějakého toko koně navíc je 662 liber, v přepočtu asi 20 000 korun.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments