blank

Mít doma připojení k internetu není nic neobvyklého. Naopak mluvíme o tom, že jde o něco zcela běžného. Ať už máte od svého poskytovatele jakýkoliv typ připojení, je běžné, že v rámci své domácnosti využíváte router. Jak zjistit, zda je vše vyladěno optimálně? Pomocí šikovných programů.

WiFi Analyzer

Praktický program, který vám rychle a jednoduše řekne, která pásma jsou v rámci vaší domácnosti nejvíce využívaná a která jsou volnější. Taková je vhodné začít využívat, díky čemuž docílíte kvalitnějšího přenosu především s ohledem na stabilitu, ale i rychlost připojení. Moderní routery dokážou operovat v několika pásmech a tak lze zvolit to nejvíce vyhovující.

NetSpot

I tento program je zajímavým pomocníkem, který vám ukáže vytíženost jednotlivých pásem. Umí toho však mnohem více. Dokáže vkreslit i takzvanou heat mapu, která se týká vašeho domu nebo bytu. Díky této mapě zjistíte, jak jste na tom v rámci interiéru se signálem. Kde je dobrý a kde naopak mizivý. Na základně toho lze změnit umístění routeru, nebo využít repeater.

Ekahau HeatMapper

Jak už napovídá sám název, jedná se o program, který také dokáže vykreslit heat mapu zobrazující pokrytí domu nebo bytu signálem. Navíc s vysokou přesností, jelikož tento program vám umožní nahrát i kompletní plány vaší nemovitosti. Kromě optimálního umístění routeru vám program řekne i to, kde jsou místa, která jsou nejvíce a nejméně rušena od sousedů.

Fing

Jednoduchá, ale velmi praktická aplikace, pokud řešíte pokrytí bezdrátovým internetem. Kromě toho, že vám zmapuje jednotlivá pásma, vám zmapuje také jednotlivé sítě včetně rychlosti připojení. Také dokáže vyhledat všechna zařízení, která jsou na danou síť v rámci daného pásma připojena. Velkou předností může být neustálý monitoring dané sítě. Zjistíte, zda se k ní nepřipojuje někdo cizí a pokud ano, zjistíte i to, kolik dat využívá.

Více článků najdete na chlapsky.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × two =