Měl to být velký a důležitý krok v souvislosti s operačním systémem Windows 10, který ale nešel podle plánu. První uvolnění proběhlo již během měsíce října, kdy se operační systém Windows 10 ve své nejnovější a také aktualizované verzi začal dostávat mezi lidi. Už pár hodinách ale došlo k tomu, že se začalo hlásit až enormní množství chyb.

Zastavení distribuce

Ukázalo se, že aktualizace Windows 10 nemá jenom drobné mouchy, ale že má dokonce i velké množství problémů. Ty byly dokonce důvodem, proč došlo k tomu, že Microsoft distribuci této aktualizace dokonce stopl a na neurčito zastavil. Důvod byl samozřejmě jasný. Byla to nutnost jak v souvislosti s tím, aby bylo možné podívat se na chyby, tak to byla i nutnost v souvislosti s tím chyby také opravit.

Více než měsíc

A že to Microsoftu skutečně trvalo. Daná prvotní aktualizace byla spuštěna začátkem října. Téměř okamžitě však došlo k tomu, že byla zastavena. Následně začaly probíhat důležité práce na opravách, které trvaly skutečně velmi dlouho. A to až do měsíce listopadu. To se Windows 10 opět objevil v souvislosti se službou Windows Update. Tedy v souvislosti se služnou, která umožní aktualizaci.

Jaké hlavní problémy se objevily?

Rozhodně nešlo o žádné drobnosti, což jasně dokládá výčet hlavních komplikací. Mezi hlavní problémy patřilo to, že uživatelům začala poměrně často mizet data, která se nacházela na disku. Kdo je neměl zálohované, přišel o ně.

Také se objevily problémy se ZIP archivy. Pokud se v souvislosti s nimi objevila duplikace v podobě názvů, byla původní data nemilosrdně nahrazena daty novými. I to navazuje ne výše předchozí problém, kdy došlo ke ztrátě dat.

Třetí hlášení problémy se často týkaly samotné aktualizace a instalace, která mohla vykazovat chybové hlášky. To však není úplně výjimečný stav, jelikož problémy se objevit mohou celkem často.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments