V letošním roce se očekává, že se na trhu objeví nový segment. Řeč je samozřejmě o ohebných telefonech, kteří měli uzmout určitou část trhu pro sebe. Dost možná se ale hned od začátku roku začíná tvořit nový segment trhu i někde jinde. Konkrétně u fotomobilů. Xiaomi totiž přišlo s novinkou, která má fotoaparát s rozlišením neuvěřitelných 48 megapixelů. Cena se však pohybuje na velmi nízké hladině.

Čím tento mobil není první možná nýbrž určitě, je model značky Redmi, jenž se před časem oddělila od Xiaomi. Takže svým způsobem je informace, že se jedná o model značky Xiaomi trochu zavádějící. Fotomobil Redmi Note 7 je velmi podobný nedávno představenému modelu Mi Play. Nejen duálním fotoaparátem na zádech, ale také kapkovitým výřezem a barevných přechodem na zadní straně telefonu. Čím se však nový Redmi Note 7 odlišuje nejen od Mi Play, ale také od veškeré konkurence, je fotoaparát a jeho těžko uvěřitelné rozlišení 48 megapixelů. Společně s tím také světelnost f/ 1,8.

Redmi 7 trochu z blízka…

Pojďme se podívat na hlavní snímač tohoto telefonu trochu blíže. Na tuto kategorii trhu se jedná o poměrně velký snímač. Jeho uhlopříčka je totiž půl palce, což je opravdu mnoho. Perfektně má mobil také zvládnuté technologie pro „chytání“ světla v temnější prostorech, díky tomu je potom i fotka pořízená ve tmě velmi kvalitní. Není to jen samotný fotoaparát, čím je tento  telefon zajímavý. Na přední straně se nachází 6,3 palce velký displej s poměrně netradičním poměrem stran 19,5:9 a rozlišením skvělých 1080 x 2340 pixelů. Na přední straně se pak nachází pouze „kapka“ pro přední fotoaparát na pořizování selfie snímků, který má tradičních 13 megapixelů. Jinak je tedy přední strana prakticky bezrámečková, což dodává vzhledu další kladné body.

Uvnitř telefonu tepe procesor Snapdragon 660. Základní model je co se týče úložiště na dnešní poměry poměrně skromný, tedy pouhých 32 GB pro vaše data a operační paměť pak nabízí pouze 3 GB. Vzhledem k tomu, jak kvalitní fotoaparát tento mobil nabízí a s tím samozřejmě související velikost uložených fotek, které pořídíte, by se jistě hodilo o mnoho větší úložiště. Cestu nabízí tak slot pro paměťové karty. S čím se ovšem Redmi Note 7 chlubit může, je baterie. Ta má úctyhodnou kapacitu 4 000mAh, dále je pak k dispozici také USB-C konektor a samozřejmostí je také jack na sluchátka.

Nejzajímavějším však u tohoto telefonu stále zůstává cena. Za slabší model s úložištěm 32 GB a 3 GB RAM, si zákazník zaplatí zhruba 3 300 Kč, silnější varianta s dvojnásobkem úložiště i RAM kapacitou poté stojí okolo 4 600 Kč. Zklamání však je, že tyto ceny jsou na čínském trhu, kde se zaváděcí cena dává bez daně, proto se jedná o takový nepoměr mezi cenou a kvalitou. Stále se neví, zda-li tento model dorazí i na český trh, v případě, že ano, však můžeme očekávat o něco vyšší cenu. Přesto by se stále vyplatilo přemýšlet o koupi. Především pak těm, kteří chtějí kvalitní fotomobil a nebude jim vadit, když si připlatí za paměťové karty, protože jak již bylo řečeno, u slabšího modelu s kapacitou 32 GB příliš mnoho jiných možností mít nebudete.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments