Zdroj: Mi.com

Nový model od Xiaomi si určitě najde své místo. Svůj podíl na tom bude mít nadprůměrně velký displej, dobrá baterie a příznivá cena. 

Xiaomi je už delší dobu vnímaná jako značka, která nabízí výrobky s dobrým poměrem ceny, výkonu a kvality. Její sparthopy ve střední tříde jsou tak čím dál oblíběnejší. Značka nezahálí ani během korona krize a 23. března představila nový dostupný telefon Xiaomi redmi Note 9S, a to i přesto že se jeho předchůdce Redmi Note 8 stále dobře prodává. Odborníci na smartphony si tak začínají z Xiaomi legraci, že největším konkurentem značky je ona sama.

Zdroj: Bigstockphoto.com

Vyplatí se koupit Xiaomi Redmi note 9s?

Model se prodává celosvětově a cena Redmi note 9s je opět velmi příznivá. Pohybuje někde nad 200 dolary. V České republice je možné ji koupit za cenu kolem 5 700 Kč. Za tuto sumu dostanete telefon s jedním z největších displejů ve své cenové kategorii. Velikost je 6,67 palců. Pro někoho to ale může být problém, protože se mu nevejde do ruky nebo do kapsy. Na druhou stranu lidé ocení lepší zážitek z videí, fotografování a her.

Kritici také oceňují kvalitní baterii, která dlouho vydrží a vyrovnají se jí jen málokteré telefony ve své kategorii – tedy v ceně mezi 200-300 dolary. Nízká cena se ale odrazila na kvalitě fotek, které nejsou tak dobré jako z jiných Xiaomi telefonů, stále jsou však dostačující. Telefon běží na operačním systému MIUI 11, který se neustále zlepšuje.

Výhodou telefonu je i jeho elegantní vzhled s metalickými barvami. Pozorovatel tak může mít pocit, že jde o mnohem dražší telefon s kovovými zády. Není tomu ale tak. Jde o plast. Narozdíl od jiných Xiaomi modelů chybí vzadu scanner na otisky prstů a ve středu zad je umístěn fotoaparát se 4 čočkami. Díky tomu se vám tak nestane, že byste si omylem vyfotily prst.

Zdroj: Bigstockphoto.com

Čočky kamery ale relativně dost vystupují nad povrch zad, podobně tomu například bylo u Xiaomi Redmi Note 7. Kryt na Xiaomi Redmi Note 7 byl tak téměř nezbytností, aby se zadní povrch mobilu vyrovnal. U Redmi Note 9s jsou záda trochu vyváženější a čočky tolik nepřekáží, například pokud mobil položíte zády na stůl. 

Telefon má celkově velmi dobrou konektivitu na 4G síť a na WIfi, což je v dnešní době pro řadu lidí, na smartphonu to nejdůležitější. Zatím se však Xiaomi Redmi Note 9s neprodává dostatečně dlouho na to, aby se objevily případné problémy a nedostatky. Pokud nepotřebujete nejnovější model, ale hledáte podobný telefon, můžete zvolit například jeho předchůdce Xiaomi Redmi Note 8 Pro.

—————-Komerční článek—————-

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments