Zdroj foto: Donenko Oleksii / Shutterstock.com

Pokud patříte mezi kuřáky, pravděpodobně si ještě pamatujete na práskací cigarety. Evropská unie tento dříve velký hit od 20.5. 2020 zakázala, a tak už se jedná prakticky o nesehnatelné zboží. Jedná se přitom o produkt, který na trhu byl opravdu dlouho a patřil mezi zástupce cigaret s příchutí.

Zákaz cigaret s příchutěmi?

Samotné příchutě do cigaret se vytvářejí prostřednictvím kapsle, kterou bylo nutno do cigarety vložit aplikátorem. Jednalo se tak v podstatě o mentolové pukací kuličky, které však mohly mít jiné příchutě, nejen pouze po mentolu. Mentol však patří mezi původní příchutě, které byly také nejoblíbenější. V současnosti je tento způsob ochucování cigaret zakázán:

  • Plošně v rámci EU
  • V některých dalších státech

Vždy závisí na konkrétní legislativě. Například je zajímavosti, že ačkoliv jsou tyto kapsle původem z USA, kde započaly svou skoro stoletou historii, tak právě zde přišel jejich zákaz nejdříve. Je to však rozdílné stát od státu, někde jsou zakázány zcela, někde jde o jejich omezení.

Dlužno dodat, že se nejedná o jedinou možnost, která vám může dopřát ochucenou cigaretu. Některé jiné produkty z této kategorie regulovány zatím nejsou. Hlavní motivací pro regulaci v případě práskacích kapslí byla jejich oblíbenost mezi začínajícími kuřáky, nebo lépe řečeno mezi mladistvými, pro které se staly příchutě atraktivní.

Informace o mentolových kapslích

Pokud hledáte nějaké další informace ohledně tohoto produktu, případně vás zajímá, jakým způsobem přesně probíhá aplikace takové ochucené kapsle do cigarety, lze nalézt na internetu v tomto ohledu i dnes dostatek informací. Informacím o práskacích kapslích se věnuje také puknito.cz a některé další weby. S ohledem na zákaz ochucených kapslí, je jen otázkou, k jakému produktu se kuřáci, kteří měli příchutě v oblibě, přesunou nyní.

—————–Komerční článek—————–

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments