Říká se, že jedinou jistotou v životě člověka jsou daně a smrt. Já dodávám, že i stárnutí. Ale předčasné stárnutí je něco, čemu se můžete vyvarovat. Hodně z vašich každodenních zvyků, nebo spíše řečeno zlozvyků, má za účinek předčasné stárnutí. A tak se pokojně může stát, že vypadáte mnohem starší, než je váš skutečný věk. A to může být problém.

V současnosti čím dál víc mužů vyhledává omlazující procedury. Ale není potřeba drahé klinické péče, stačí si jenom hlídat a omezit několik základních faktorů, které způsobují předčasné stárnutí, a budete vypadat mlaději, svěžeji. Tady jsou nejčastější zlozvyky, které přispívají k stárnutí.

Kouření cigaret

Než si zapálíte další cigaretku, vzpomeňte si, že vaše plíce nejsou jediným orgánem vašeho těla, kterému tím škodíte. Kouření cigaret si rovněž vybírá daň i na vašem zevnějšku. Je totiž vědecky dokázáno, že způsobuje zvětšené vačky pod očima, výrazné vrásky v okolí úst i jiných partiích těla. Snižuje totiž distribuci kyslíku do tkání a poškozuje elastin a kolagen v pokožce, a jelikož ta se pak dobře nepřekrvuje, ztrácí pružnost a pevnost.

Nadměrné pití alkoholu

Nikdo nevypadá ráno po prohýřené noci dobře. Výzkumy totiž prokazují, že alkohol snižuje hladinu antioxidantů v pokožce, co způsobuje poškození kožních buněk a podporuje tvorbu vrásek. Alkohol rovněž dehydruje pokožku, čímž vypadá suchá a drsná.

Nedostatečný příjem vody

Tak jak alkohol vaší pokožku vysušuje, voda ji zvlhčuje, navrací svěžest a vitalitu. Pokud jí tedy přijímáte dostatek. Jestli ne, vaše tělo si vodu potřebnou na jeho správné fungování vytáhne z jiných zdrojů, kde je méně potřebná, a to z vaší pokožky, která pak vypadá mdle a unaveně a váš zevnějšek pak působí stařeji. To kolik vody potřebuje vaše tělo ke správnému fungování, se samozřejmě odráží od vaší hmotnosti a aktivity. Protože taky přehnaný příjem tekutin může mít negativní dopad na váš organismus a příliš zatěžovat vaše ledviny.

Nadměrný příjem cukrů

Přílišný příjem cukrů se nepodepisuje jenom na vaši linii, ale může způsobit rovněž řadu problémů i na vaší tváři. Záněty kůže, akné. To všechno můžou být jevy spojené s nadměrným příjmem sladkého. Cukr rovněž útočí na kolagen a kůže ztrácí pružnost a objevují se předčasné vrásky. Nemluvě o tom, že vážně poškozuje i chrup a zubní sklovinu, na které se můžou objevit pigmentové skvrny, díky čemu budete taky vypadat starší.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Předchozí článekHugo Boss
Další článekStrniště ženy přitahuje. Pečlivě oholený elegán už vyšel z módy
Jsem máma už skoro dvou dětí. Ze sportů mě baví cyklistika a horská turistika. Ráda si přečtu dobrou knihu jakéhokoliv žánru, ale pokud si mohu vybrat, preferuji thrillery. Můj oblíbený autor je Robin Cook. Přála bych si, aby psal knížky tak rychle, jak já je čtu. Mám od něj totiž přečteno už úplně všechno. Rovněž mám ráda severského autora Jo Nesba a spoustu jiných autorů :) Hudebně se můj život momentálně scvrkl na infantilní tvorbu zaměřenou na děti, ale až překonám tyto stavy a děti trochu odrostou, tak si doufám opět napravím chuť něčím rockovým :) Jo a miluju jídlo... hlavně to pikantní.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments