Je tomu už více než pět co byla poprvé představena herní konzole PlayStation 4. Ačkoliv se v následujících měsících a letech dostaly do oběhu další verze této konzole, za zmínku jistě stojí například verze „PRO“, která podporuje i 4K rozlišení, hráči již netrpělivě vyčkávají na představení další generace, tedy na PlayStation 5. V posledních měsících se právě kolem této nejspíše chystané konzole vyrojilo spoustu spekulací a my se nyní na ty nejzajímavější podíváme.

Sony se nezúčastní výstavy E3

Jako první a jistě nejzajímavější událost, která proběhla médii, je skutečnost, že se Sony poprvé po více než dvaceti letech, nezúčastní výstavy E3, která se tradičně koná každý rok ve městě andělů v Los Angeles. Společnost Sony však odřekla nejen účast na samotné výstavě, ale i v Los Angeles jako takovém, což je o to více zvláštní a může to znamenat několik věcí. Ovšem stále se pohybujeme ve sférách pouhých spekulací v tom, co to může znamenat. Trochu světla možná vneslo vyjádření samotné Sony, které se nechalo slyšet, že i oni se stále snaží zlepšovat a experimentovat, tedy pracovat na nových věcech a výsledkem toho je neúčast na zmíněné výstavě. Dá se tedy říci, že Sony by momentálně nemohlo přijít s něčím převratným či novým a tak účast raději odřeklo úplně.

Tvrzení, že Sony momentálně nemá co nabídnout, je ovšem více než odvážné. Ve vývojové fázi je totiž jak očekávaný titul The Last of Us Part II., tak také Death Stranding a několik dalších titulů. Načasování vydání těchto her, které je plánováno na rok 2019 nemusí být tak úplně náhodné. Vydání těchto herních titulů by totiž mohlo znamenat, že se Sony pokusí vydolovat ještě nějaké peníze z končícího životního cyklu PS4 a za nedlouho po vydání by mohli představit horkou novinku PS5. Ta by navíc měla být zpětně kompatibilní, takže nebude problém na ní rozjet i hry určené pro o generaci mladší PS4.

Co za tím může být?

Pojďme však nadále spekulovat, co by mohly současné kroky společnosti Sony znamenat. Pokud budeme pracovat s předpokladem, že se Sony skutečně chystá představit Playstation 5 už v roce 2019, dávalo by jistě smysl, neúčastnit se výstav a různých akcí, kde se představují novinky. Dalo by se totiž předpokládat, že veškeré zdroje, které by mělo Sony k dispozici, by byly vloženy právě do výroby a testování nového PlayStationu. Další skutečnost, která by dost možná napovídala výše zmíněnému scénáři, je fakt, že by se Sony jen těžko účastnila nějaké akce, kde by představili nového PlayStationa, daleko pravděpodobnější a logičtější krok by byl, kdyby se odhlásili z veškerých akcí a uspořádali vlastní, na které by novou herní konzoly představili. Strhli by tak veškerou pozornost na sebe, což je samozřejmě cílem každého marketingového oddělení.

Samozřejmě zde pouze rozvíjíme spekulace, ale pokud se na jednotlivé kroky společnosti Sony podíváme podrobně a jednotlivě, téměř to vypadá, že představení nové herní konzole by opravdu mohlo být za rohem. Skoro jako pověstné ticho před bouří, které Sony během příštího roku prolomí a smete veškerou konkurenci. Uvidíme tedy, co tato společnost chystá za překvapení pro své herní fanoušky.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments